محل تبلیغات شما
بسمه تعالی 

در اینجا می خوام به چند نکته در مورد فروشنده ها و تعمیر کاران لوازم نقشه برداری بهتون بگم 

باشه که بتونید ازش استفاده کنید  

اولین نکته : دوربین های نسل جدید را پیش تعمیرکار های قدیمی نبرید و تعمیرکار درست حسابی واسه تعمیر دستگاههای نقشه برداری خودتان انتخاب کنید.

1- اگه دوربین نقشه برداری شما خراب شد و یا به هر دلیلی نیاز به تعمیر داشت و تشریف بردید پیش تعمیر کار به تعمیر کار بگید که فقط نسبت به تعمیر اقدام کند. شگرد تعمیر کارا به این صورت است که مثلا به شما میگن خوب دوربین شما بعد از تعمیر نیاز به کالیبره داره و یا نیاز به سرویس داره. هزینه ای حدود 500 تومان به شما تحمیل می کنند(البته تاریخ امروز25-5-97) و حالا شما دوربین را تعمیر کرده اید و اومدید خونه می بینید که اشکال دوربین برطرف نشده در واقع اصل مقصود برطرف نشده و یه هزینه 500 تومان اضافی پرداخت کرده اید. 

نتیچه گیری : اولا ببینید تعمیرکار می تونه مشکل دستگاه شما را حل کنه  

دوما اگه تونست مشکل شما را حل کنه و دستگاه یه مدتی کار کرد سپس بعد از یک هفته یا یه ماه برای کالیبره و سرویس ببریدش پیش تعمیرکار . 

برای نمونه 

من یه دوربین فویف داشتم که در حین کار متوجه شدم که دوربین ژالن را نمیخونه . در واقع طول را اندازه گیری نمی کنه . راحت تر بگم تق تق ای که هنگام برداشت از داخل دوربین میاد دیگه نمی اومد.  حدودا دی ماه 96

بعد از تحقیق به من گفتند که برم پیش آقای قورچیان  

بنده با آقای مهندس علی یان تماس گرفتم به شماره تلفن 0912   38145 

ایشون به من گفتند که با 200 تومان دستگاه شما را تعمیر می کنم  و یه ساعته تحویل میدم.(یادتون باشه در انتهای این مورد به یه نکته راجع به این بند می خوام اشاره کنم.)

من هم خوشحال که با 200 حل میشه. به یه نفر گفتم که آقا بیا این دوربین منا ببر یادگار امام پیش اقای قورچیان و یه کرایه و یه حق احمه هم به اون دادم. 

بعد از این که دوربین پیش آقای یان رفت . ایشان به من زنگ زد که آقا دوربین شما دکمه هاش یک کم سفت است بزار برات تمیزش کنم . من هم از همه جا بی خبر گفتم که باشه انجامش بده. 

بعد از ساعتی زنگ زد که آقا دوربین شما حالا نیاز به کالیبره هم داره . 

من هم گفتم خوب انجامش بده . 

به هر حال هی زنگ زد گفت ال شده و بل شده و  

تا اینکه بعد از 7 تا 8 ساعت دوربینا را تحویل اون اقا داد و ما رفتیم سر کار. 

رفتم سر کار دو سه تا نقطه برداشت کردم دوربین دوباره مثل اولش شد. 

با آقای علی یان که ادعایی هم داره تو تعمیرات، دوباره تماس گرفتم گفتم اقا شما که گفتی تعمیرش کردم ، پس چرا اینطوری شد. 

گفت بیار پیشم درستش کنم. 

ما دوباره رفتیم پیشش و همون داستان. ایشون تعمیرش کرد و من اومدم خونه و فردای اون روز رفتم سر کار ولی باز هم جواب نداد. 

(این نکته را بگم من همیشه یه دوربین زاپاس با خودم دارم که موجب شد سر کاری که رفته بودم موجب آبرو ریزی نشه وگر نه اگه به امید آقای تعمیرکار بودم هم وجهه من خراب می شد هم پولم میرفت هم کارفرما نسبت به کار ما بی اعتماد می شد.) 

بعد از تماسی که با ایشان گرفتم و بهش گفتم که آقا نمی تونستی تعمیر کنی چرا سر کار گذاشتی ما را.ولی در جواب ایشان گفت اگه درست نشده باید ای دی ام را تعویض کنید. 

من گفتم اقا نمی خوام (ای دی ام) را تعمیر کنم . 

شما هزینه ای که از من  دریافت کردید را پرداخت کنید.در جواب ایشان گفتند خوب هزینه سرویس و کالیبره را که پس نمیدم ولی بابت تعمیر دوباره دوربین را بیاورید. 

به هر حال ، نه می تونستن تعمیر کنن نه پول منا پس دادن.  

ایشان از من 400 هزینه گرفت و منت گذاشتن که 200 هم تخفیف داده به من ، 

من یه هزینه دادم بابت رفت و آمد و یه هزینه دادم بابت نفری که فرستادم و هیچ نتیجه ای نگرفتم. 

حدودا 600 تومان هزینه الکی .(در انتخاب تعمیر کار بسیار دقت کنید و تا دستگاه شما چند روز جواب نداده هزینه را کامل پرداخت نکنید و یا بشرط کار را به تعمیرکار بدهید.)

واسه همین گفتم این نکته را به دوستان عزیزی که این تجربه را ندارن انتقال بدم. 

(حال اون نکته ای که می خواستم بگم. 

دوربین در حین کار هنگام قراءت نقطه یک صدای تق و پشت سرش هم یه صدای تق دیگه میده 

اگه این صدا قطع شد ممکن است که یه قطعه ای داخل دوربین خاک گرفته باشده و با تمیز کردن ان این مشکل احتمالا حل میشه تمیز کردنش هم حدودا 5 دقیقه وقت می برده که اگه اشتباه کنید ممکنه دستگاه شما خراب بشه) 

واسه همین 5 دقیقه آقای قورچیان 8 ساعت رو دستگاه مثلا کار کرد.و حدود 600 تومان به من ضرر زد و درحین کار من بهش گفتم ای دی ام این دستگاه چند است به من گفتن 700 و بعد از این که معلوم شد مشکل بابت خاک گرفتگی نبود گفتن بیار اینجا من برات ای دی ام پیدا می کنم و عوضش می کنم و قیمت سه میلیون و پانصد تومان (قبل از اینکه دلار گران بشه ) دادن. 

700 تا 3500 چقد فرقشه؟ 

اجاره توتال استیشن نقشه برداری و ترازیاب (نیوو)

پیمانکاری ساختمانهای بتنی و فلزی و اجرای سوله پی تا کلید

فروش قطعه تجاری - شهرک صنعتی قرچک

,دوربین ,تعمیر ,یه ,کار ,هم ,بعد از ,به من ,نیاز به ,ای دی ,سر کار

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دلنوشته ی برومند همدلی فانوسی ها